Şehirler Arası Nakliyat

Şehirler Arası Nakliyat

Farklı il sınırları içerisinde gerçekleştirilen taşımacılık işlemlerine, şehirler arası nakliyat denilmektedir. Şehiriçi nakliyat ile arasındaki tek fark, nakliye hizmetinin gerçekleştirileceği mesafenin daha uzun olması ve bazı durumlarda taşıma işleminin bir günden fazla sürmesidir. İşinin gereğini ciddi yapan firmalar için, şehiriçi evden eve taşımacılık ile şehirler arası nakliyat arasında hiçbir fark yoktur. Hangi cins gruptan olur ise olsun, taşınacak tüm malzeme büyük bir itina ile paketlenmekte ve yine aynı itina ile taşıma hizmetinde kullanılacak araca yüklenerek sabitlenmektedir. Şehirler arası nakliye hizmetlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus, taşıma hizmetinde hizmeti talep eden kişinin eşyasının tek araç ile götürülmesidir. Yani taşıma için bedel ödenen araca başka bir kişi ya da kuruluşun malzemesinin alınmaması çok büyük önem arz etmektedir. Böyle bir durumda meydana gelmesi muhtemel hasar veya karışıklık neticesinde oluşacak eşya kayıpları gözlenmesi mümkündür.

şehirler arası nakliyat

Şehirler Arası Evden Eve Nakliyat

Şehirler arası evden eve nakliyat hizmetleri sunumunda temel ilkeler evden eve nakliyat olarak tabir edilen ilkeler ile birebir örtüşmektedir. Nakliye hizmetinin ilgili firmadan istenmesinden sonra hizmete yönelik keşif çalışması yapılması maksadı ile teknik personel olarak nitelendirilen firma temsilcisi adrese gelmektedir. Taşınacak eşyaların tümü belirlenerek liste şeklinde kayıt altına alınmaktadır. Kayıt altına alınan tüm malzemelerin taşımaya elverişli hale getirilmesi için gereken ambalaj ve paket işlemleri belirlenmektedir. Belirlenen bu aşamalardan sonra, eşya hacmine göre uygun araç planlaması yapılmaktadır. Ayrıca nakliye hizmetini talep eden kişi ya da kuruluşa şehirler arası nakliyat süreci hakkında da bilgi verilmektedir. Bu bilginin verilmesi özellik ile birbirine uzak mesafedeki şehirler arasında gerçekleştirilecek nakliye açısından büyük önem taşımaktadır. Kimi zaman iki günü bulan taşımacılık hizmeti konunun önemini daha net açıklamaktadır.

Şehirler Arası Nakliyat

Şehirler arası nakliyat olarak tabir edilen bu hizmetlerde dikkat edilecek husus olarak sigorta işlemlerinin gerçekleştirilmesi ön plana çıkmaktadır. Yolun uzun olması, zamanın uzun sürmesi sigorta işleminin önemini daha da arttırmaktadır. Talep edilecek şehirler arası nakliyat hizmetlerinde bu husus özellik ile aranmalıdır.

evden eve nakliyat maltepe evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat yakuplu evden eve nakliyat kavaklı evden eve nakliyat yalova evden eve nakliyat sefaköy nakliyat bursa evden eve nakliyat